تبلیغات
Club4Fun | اخبار ، تصاویر بازیگران اس ام اس ، فال - مطالب دی 1393

تصاویر هنرمندان

Club4Fun | اخبار ، تصاویر بازیگران اس ام اس ، فال - مطالب دی 1393

فتوای آیت‌ الله سیستانی درباره ازدواج سفید

سه شنبه 30 دی 1393 ساعت 04:31 ب.ظ | نوشته ‌شده به دست کامیاب ایمانی | ( نظرات )


حضرت آیت الله العظمی سیستانی به پرسش هایی تحت عنوان ازدواج موسوم به سفید پاسخ داده اند. 
 
متن پرسش ها و پاسخ های این مرجع تقلید شیعیان بدین شرح است: 

نظر به اینکه اخیرا عده ای از دختران و پسران تحت عنوان ازدواج موسوم به سفید به همباشی پرداخته و عده ای از آنان این باور را دارند که چون طرفین رضایت دارند لذا همین رضایت قلبی کفایت از خطبه ازدواج دائم یا موقت دارد، خواهشمند است دیدگاه شرع مقدس را در این گونه موارد بیان فرمایید. 
 
الف- آیا صرف رضایت دختر و پسر برای بودن با یکدیگر به مفهوم جاری شدن محرمیت و زوجیت است و یا خواندن خطبه عقد دائم یا موقت ضروری است؟ 
 
صرف رضایت، کافی نیست بلکه با احتیاط واجب باید با خواندن عقد صحیح باشد. 
 
ب-در صورتی که جاری شدن خطبه عقد ضرورت دارد آیا این ضرورت برای زوجیت دائم است یا برای زوجیت موقت نیز خواندن خطبه ضرورت دارد و رضایت قلبی مکفی نیست؟ 
 
برای عقد موقت هم ، لازم است. 
 
ج-در صورتی که خواندن خطبه به زبان عربی فصیح مقدور نباشد و زوج و زوجه بنا به دلایلی نظیر حفظ آبرو نتوانند موضوع را با دیگری در میان بگذارند آیا می توانند به زبان مادری خطبه را جاری کنند؟ 
 
می توانند ترجمه آن را بخوانند. 
 
د-در صورتی که جاری کردن خطبه به زبان مادری جایز باشد آیا باید عین ترجمه بیان شود یا ترجمه مضمونی کفایت دارد؟ 
 
عین ترجه لازم است. 
 
ه-اگر حضرتعالی جواز به جاری کردن خطبه با ترجمه به مضمون می دهید مثلا به زبان فارسی خطبه عقد دائم و موقت چه گونه است و چه بگویند کفایت است؟ 
 
جواب، روشن شد. 
 
و-اگر دختری با پسری بدون رضایت پدر و یا بدون اطلاع پدر همبستر شده باشد و اطلاعی از اینکه باید خطبه عقد خوانده شود نداشته و یا نمی دانسته رضایت پدر واجب است  آیا هم اکنون می توانند با خواندن خطبه بدون اطلاع پدر محرم شوند؟ 
 
خیر حتی به احتیاط واجب در فرض استقلال دختر از پدر و مادر باشد. 
 
ز-اگر شرایط این دختر و پسر به گونه ای باشد که جدا شدن عوارض جدی برای شرایط فعلی و آینده طرفین یا یکی از طرفین داشته باشد و هر دو یا یکی از طرفین در عسر و حرج بیفتند و در این حال اطلاع به پدر نیز عوارض خطرناک داشته باشد راه حل این دو برای خروج از مهلکه حرام چیست و آیا می توانند بدون جدا شدن، با جاری کردن خطبه به هم محرم شوند؟ 
 
بدون اذن پدر یا جد پدری، عقد باطل است. 
 
ح-اگر از این همبستری دختر حامله شده باشد و یا فرزندی بدنیا آورده باشد و تصورش این بوده که رضایت طرفین کافی است، حکم فرزند چیست؟ آیا می توانند در این شرایط بدون اذن پدر محرم شوند؟ اگر اذن پدر ضروری است و بتوانند اذن بگیرند و محرم شوند آیا تاثیری در وضعیت قبل و کودک متولد شده دارد؟ 
 
وطی شبهه و فرزند متولد شده از آن، ولد شرعی می باشد.

مرتبط با: اخبار ,


مادر سنگدل نوزادش را به آتش کشید!

سه شنبه 30 دی 1393 ساعت 04:30 ب.ظ | نوشته ‌شده به دست کامیاب ایمانی | ( نظرات )


پلیس آمریکا از جنایت یک زن جوان در آتش زدن فرزند تازه متولدشده‌اش، وسط یک خیابان مسکونی حوالی شرق فیلادلفیا خبر داد.

پلیس نیوجرسی پس از دریافت تماسی مبنی بر وقوع آتش سوزی در یک خیابان مسکونی به محل اعزام و متوجه شد این زن نوزاد خود را به آتش کشیده است.

پلیس نیوجرسی با بیان اینکه این مادر سنگدل 22 ساله به اتهام قتل متهم شناخته و دستگیر شد، اعلام کرد: به هنگام رسیدن نیروهای امداد در محل حادثه نوزاد زنده و در حالی که همچنان نفس می‌کشید به بیمارستان منتقل شد. هرچند دو ساعت بعد جان خود را از دست داد.

پلیس نیوجرسی همچنین اعلام کرد: این زن پس از ریختن مواد آتش زا روی فرزندش او را به آتش کشید و هم اکنون انگیزه متهم از اقدام به این جنایت مشخص نیست.

پلیس با بیان اینکه بازجویی‌های بیشتر از متهم در حال انجام است اعلام کرد: این زن بلافاصله پس از به آتش کشیدن فرزندش قصد داشته از محل متواری شود اما ساکنان ساختمان‌های اطراف محل حادثه او را دستگیر کردند.زلزله تهران را لرزاند

سه شنبه 30 دی 1393 ساعت 04:28 ب.ظ | نوشته ‌شده به دست کامیاب ایمانی | ( نظرات )


زمین لرزه ای به بزرگی 3.4 ریشتر طالقان در استان تهران را لرزاند.

مرکز لرزه نگاری کشوری وابسته به موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران اعلام کرد: این زلزله در ساعت 02:34:35 بامداد امروز یكشنبه 28 دی 1393 در موقعیت و مركز ۳۶.۳۱ شمالی و ۵۰.۶۶ شرقی و عمق۱۰ كیلومتری زمین به وقوع پیوسته است.

این زمین لرزه در فاصله‌ 18 كیلومتری طالقان تهران، 33 كیلومتری آبیك قزوین و 33 كیلومتری اندیشه تهران رخ داده است.

مرتبط با: اخبار ,


ایرانی‌ها پرچم خلیج «عربی» را پاره کردند

سه شنبه 30 دی 1393 ساعت 04:26 ب.ظ | نوشته ‌شده به دست کامیاب ایمانی | ( نظرات )تیم ملی فوتبال ایران در آخرین دیدار مرحله گروهی جام ملت‌های آُسیا موفق شد امارات را با نتیجه یک بر صفر شکست دهد.

* در پایان مسابقه بیرون از ورزشگاه تعدادی از هواداران امارات ایستاده بودند و با در دست داشتن پرچم خلیج جعلی«ع-ر-ب-ی» تیم خود را تشویق می‌کردند، هواداران ایرانی پس از مشاهده چنین صحنه‌ای این پرچم ها را گرفته و آنها را پاره کردند.

* بعد از پایان مسابقه باران شدیدی در ورزشگاه شروع به باریدن کرد.

* وحید امیری در پایان مسابقه در حالی که از ناحیه پا احساس درد می‌کرد، به صورت لنگان ورزشگاه را ترک کرد. پزشک تیم ملی اعلام کرد او مشکل خاصی ندارد ولی خود امیری ناراحت بود.

* جواد نکونام کاپیتان و مهدی محمدنبی سرپرست تیم ملی فوتبال ایران در داخل اتوبوس به صورت اختصاصی با یکدیگر صحبت می‌کردند.مرتبط با: اخبار ,


لوگوی گوگل به یاد مارتین لوتر کینگ +عکس

سه شنبه 30 دی 1393 ساعت 04:22 ب.ظ | نوشته ‌شده به دست کامیاب ایمانی | ( نظرات )

امروز گوگل لوگوی خود را به مارتین لوتر کینگ اختصاص داده است. در آمریکا، سومین دوشنبه ماه ژانویه تعطیل است و دلیل آن بزرگداشت لوتر کینگ است. تاریخ تولد کینگ، 15 ژانویه است. مارتین لوتر کینگ، رهبر سیاهپوست جنبش حقوق مدنی ایالات متحده آمریکا بوده است.

اگرچه برده‌داری در اواخر قرن نوزدهم در آمریکا ملغی شد، ولی نژادپرستی نهادینه شده تا ده‌ها سال بعد ادامه داشت و سیاهان مورد ستم بودند. تا نیمه قرن بیستم سیاهان مجبور بودند از مکان‌های عمومی و مدارس جداگانه استفاده کنند و البته بهترین‌ها در انحصار سفیدپوستان بود. آنها به طور معمول از تبعیض در استخدام و مسکن رنج می‌بردند و حتی توسط بعضی سفیدپوستان مورد آزار قرار گرفته و نمی‌توانستند از حق رای خود به طور کامل استفاده کنند.

فعالین حقوق مدنی، ده‌ها سال برای برابری شهروندان آمریکایی مبارزه کردند و پیروزی‌های چشم‌گیری نیز به دست آوردند که از جمله آنها رای دادگاه عالی آمریکا در سال ۱۹۵۴ در مورد پرونده معروف «براون علیه شورای آموزش» بود که جداسازی دانش‌آموزان سیاه و سفید را مخالف قانون اساسی تشخیص داد.1 اگرچه این پیروزی‌ها نتوانست تبعیضی را که جامعه آمریکا گرفتار آن بود از بین ببرد، ولی شرایطی را به وجود آورد که در آن امکان برابری حقیقی سیاه و سفید در آمریکا دیده می‌شد. در چنین شرایطی مارتین لوتر کینگ به جنبش مبارزه برای احقاق حقوق مدنی سیاه‌پوستان آمریکا پیوست.


ادامه مطلب


ژاپنی ها در صف سلاخی داعش +عکس

سه شنبه 30 دی 1393 ساعت 04:20 ب.ظ | نوشته ‌شده به دست کامیاب ایمانی | ( نظرات )گروه تروریستی داعش با تعیین ضرب الاجل 72 ساعته اعلام کرد که درصورت نپرداختن فدیه 200 میلیون دلاری از سوی دولت ژاپن دو گروگان ژاپنی را به قتل می رساند.

گروه تروریستی داعش با انتشار یک تصویر ویدئویی تهدید کرد که دو گروگان ژاپنی را به قتل برسانند.

این گروه تروریستی اعلام کرد که درصورتی که توکیو 200 میلیون دلار را تحت قالب فدیه ظرف 72 ساعت به داعش نپردازد دو گروگان ژاپنی را به قتل خواهد رساند.
مرتبط با: اخبار ,


جنجال عکس دختر شایسته اسرائیل و لبنان

سه شنبه 30 دی 1393 ساعت 04:16 ب.ظ | نوشته ‌شده به دست کامیاب ایمانی | ( نظرات )


هدف هر دوی آن‌ها بر سر گذاشتن تاج مسابقات دختر شایسته جهان است، اما مشکل اینجاست که نمی‌خواهند در کنار هم در عکس دیده شوند. اینگونه است که حضور بدون دعوت دختر شایسته اسرائیل در عکس دختر شایسته لبنان خبرساز می‌شود. 
 
دویچه وله گزارش داد؛ سالی جریج، دختر شایسته لبنان این روزها به شدت با هجوم انتقاداتی روبرو شده که از هر سو به سمتش روانه شده‌اند. این انتقادها البته ربطی به ظاهر این دختر ۲۵ ساله یا طرز لباس پوشیدنش ندارد، بلکه همه و همه به خاطر یک عکس است. 
 
او خودش واقعه را اینطور تعریف می‌کند: در جریان برگزاری مسابقه انتخاب دختر شایسته جهان، او برای گرفتن یک عکس گروهی در کنار دختر شایسته اسلوونی و دختر شایسته ژاپن می‌ایستد. در همان زمان دورون ماتالون دختر شایسته اسرائیل بدون دعوت، سرش را میان کادر کرده و به این ترتیب او هم در این عکس گروهی جای می‌گیرد. 
 
دختر شایسته اسرائیل بعد از مدتی این عکس را در صفحه شخصی‌اش در اینستاگرام منتشر می‌کند. 
عکس جنجالی سالی جریج (دوم از چپ) در کنار دختر شایسته اسرائیل دورون ماتالون (اول از چپ) 
ادامه مطلب
مرتبط با: جالب و خواندنی ,


حذف یارانه آب، برق و بنزین پرمصرف‌ ها

سه شنبه 30 دی 1393 ساعت 04:13 ب.ظ | نوشته ‌شده به دست کامیاب ایمانی | ( نظرات )


کمیسیون انرژی مجلس در جریان بررسی لایحه بودجه 94 مصوبه‌ای را در راستای حذف یا کاهش یارانه آب و برق و بنزین پر‌مصرف‌ها تصویب کرد. بر اساس این مصوبه افزایش قیمت آب و برق خانگی صرفا برای پله‌های بالای الگوی مصرف اعمال خواهد شد. در عین حال اگر دولت قصد داشته باشد قیمت بنزین را افزایش دهد، افزایش قیمت بنزین نیز تنها برای بنزین آزاد غیر سهمیه‌ای اعمال خواهد شد و قیمت بنزین آزاد تغییر نخواهد کرد.

در عین حال سهمیه بنزین به جای هر خودرو به هر خانوار تعلق خواهد گرفت و خانوارهای بدون خودرو معادل سهمیه یارانه دریافت خواهند کرد.

علی‌رغم اینکه دولت وعده داده بود یارانه نقدی دهک‌های بالای درآمدی جامعه را حذف کند تا یارانه‌ها عملا به صورت هدفمند اختصاص داده شود، این مصوبه کمیسیون انرژی که بر اساس نظام قیمت‌گذاری پلکانی یا IBT تنظیم شده است به دولت این امکان را می‌دهد که حتی بدون نیاز به شناسایی دهک‌های بالایی درآمدی جامعه از طریق سنجش میزان مصرف انرژی، یارانه پر‌مصرف‌ها را که عموما از اقشار توانگر جامعه محسوب می‌شوند، کاهش داده یا حذف کند.

سید مهدی موسوی‌نژاد عضو کمیسیون انرژی در این باره به فارس گفته بود:« در حال حاضر کسانی از یارانه بیشتری استفاده می‌کنند که مصرف بیشتری دارند و طبیعی است کسی که پایین‌تر از الگو، مصرف می‌کند با کسی که مازاد مصرف دارد از لحاظ برخورداری از یارانه یکسان نیست. کسانی که ملاحظه میزان و الگوی مصرف ندارند را  باید به پرداخت قیمت تمام شده ملزم کنیم تا هزینه مصرف مازاد را خودشان پرداخت کنند و هزینه اضافی  بر دوش کشور تحمیل نکنند.»
ادامه مطلب
مرتبط با: اخبار ,


مبلغ یارانه نقدی افزایش می‌یابد

سه شنبه 30 دی 1393 ساعت 04:11 ب.ظ | نوشته ‌شده به دست کامیاب ایمانی | ( نظرات )


حجت‌الاسلام غلامرضا مصباحی‌مقدم نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی و عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات خانه ملت در پاسخ به این سؤال که با توجه به مطرح بودن بحث حذف یارانه‌ ثروتمندان، آیا قرار نیست یک بار برای همیشه تصمیمی پیرامون یارانه این بخش از جامعه اتخاذ شود،‌ ابراز امیدواری کرد که در این زمینه در بودجه تصمیم‌گیری خواهد شد.

وی در پاسخ به این سؤال که مجلس در این زمینه چه تصمیمی خواهد گرفت،‌ اظهار داشت: فعلا نمی‌توانم این موضوع را بیان کنم اما در واقع بحث پرداخت یارانه به خانواده‌‌های فقیر جامعه (مدنظر است).

مصباحی‌مقدم در پاسخ به این سؤال که با توجه به اظهارات شما آیا قرار است یارانه ثروتمندان حذف شود، تصریح کرد: بحث حذف هیچ فردی مطرح نیست؛ در واقع پرداخت یارانه به خانواده‌های تحت پوشش حمایتی کمیته امداد، بهزیستی و یا کسانی که مشابه آنها هستند مورد نظر است.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس اضافه کرد: این افراد شناسایی شده هستند و اکنون تحت پوشش می‌باشند. درباره کسانی هم که تحت پوشش نیستند اما شرایط دریافت یارانه را دارند، نیز مقیاس کمیته امداد و بهزیستی مدنظر قرار می‌گیرد.

وی در پاسخ به این سؤال که با توجه به توضیحات شما در واقع مکانیزم پرداخت یارانه تغییر می‌کند، گفت: طبعا شرایطی که من از آن یاد کردم به این معناست که وضعیت فعلی ادامه پیدا نخواهد کرد. قطع یارانه غیر از خانواده‌های تحت پوشش حمایتی (مدنظر است).

مصباحی‌مقدم در پاسخ به این سؤال که آیا مبلغ یارانه نیز اضافه خواهد شد، ابراز امیدواری کرد که مبلغ یارانه اضافه می‌شود.

مرتبط با: اخبار ,


تانگو، اینستاگرام و واتس‌ آپ فیلتر شدند؟!

سه شنبه 30 دی 1393 ساعت 04:08 ب.ظ | نوشته ‌شده به دست کامیاب ایمانی | ( نظرات )


محمدعلی اسفنانی سخنگوی اعضای کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس درخصوص برخی شایعات مبنی بر فیلترشدن فضاهای مجازی‌ مانند تانگو، اینستاگرام و واتس‌آپ٬ گفت: فیلتر شدن سایت یا فضایی در شبکه‌های موبایلی یا تلفن‌های همراه٬ منوط به این است که در کارگروه مصادیق مجرمانه تصویب شود و معمولا زمانی این اتفاق انجام می‌پذیرد که کارگروه یا هیاتی که تصویب‌کننده و از خود آن فضا هستند٬ جلسه اضطراری گذاشته و تصمیم بگیرند.

نماینده مردم فریدن و فریدونشهر ادامه داد: اینکه کسی اطلاع داشته باشد یک یا دو ساعت دیگر سایت یا فضایی فیلتر خواهد شد تقریبا امری محال است٬ زیرا در ‌‌نهایت تصمیم‌گیری با آرای اعضای کارگروه مصادیق مجرمانه است و هیچکس نمی‌تواند نظر همه افراد را همزمان بداند تا بتواند ادعا کند که مجموعه‌ای فیلتر می‌شود یا خیر. بنابراین هرگونه ادعا یا انتشار خبری در این‌باره خالی از واقعیت است.

وی ادامه داد: در مباحث قضایی و اینکه آیا دستگاه قضایی فیلتر می‌کند یا خیر٬ باید گفت دستگاه قضایی ممکن است به موجب قانون٬ دستور فیلتر فضایی را بدهد٬ منتها حتی اینجا هم هیچکس نمی‌داند قرار است چنین اتفاقی‌‌ همان موقع بیفتد یا نه.

نماینده مردم فریدونشهر تصریح کرد: فیلتر شبکه‌ها منوط به شرایطی است٬ مانند اینکه شکایتی شود یا دادستان کل کشور بر اساس مدعی العموم بودن درخواستی کند و چنین مواردی؛ که آن هم قابل پیش‌بینی نیست و اگر کسی ادعا کند که مثلا دو ساعت دیگر فضای مجازی یا سایتی فیلتر خواهد شد٬ ادعایی واهی و غیرقابل قبول است.

اسفنانی اظهار داشت: کار قضایی منوط به تشکیل پرونده و تشریفات قانونی است که در قانون پیش‌بینی شده و اگر آن تشریفات و مقدمات انجام شد و قاضی به این نتیجه رسید که باید فیلتر کند٬ آن موقع دستور فیلتر داده می‌شود.

این عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس در مورد نقش مجلس در فیلترینگ٬ اذعان داشت: نقش مجلس قانونگذاری است. مجلس شورای اسلامی دو نماینده در کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه دارد که این دو نماینده نظارت کرده و مرتبا به مجلس راجب نحوه کار و عملکرد آن کارگروه گزارش می‌دهد.

نماینده مردم فریدونشهر بیان کرد: کارگروه مصادیق مجرمانه به موجب مصوبه‌ای کار می‌کند که مجلس تصویب کرده و ماده ۲۲ این قانون‌‌ همان قانون جرایم رایانه است و وظیفه اصلی آن بررسی و پالایش فضاهای مجازی می‌باشد که اگر احیانا مصداق مجرمانه‌ای در فضای مجازی بوده٬ درصورت امکان پالایش و در صورت عدم امکان پالایش٬ به صورت موردی آن را فیلتر کنند.

وی خاطر نشان کرد: ممکن است مورد خاصی در فضا و صفحه خاصی باشد که باز تنها آن صفحه مورد نظر فیلتر می‌شود. به عنوان مثال اینستاگرام از جمله صفحات مجازی است که شخص آقای وزیر ارتباطات اعلام کرد به صورت هوشمند و موردی بر اساس مصادیق مجرمانه پالایش می‌شود.

 

تبلیغات

آمار بازدید

تعداد مطالب :
تعداد نویسندگان :
آخرین بروز رسانی :
آخرین بازدید :